Marş Taşağı Arızası Belirtileri

Marş taşağı arızası ortaya çıktığında birtakım belirtilerden bunu anlamak mümkün olur. Özellikle bu belirtiler aracın ilk çalışma anını olumsuz etkileyen belirtilerdir. Yolda kalmamak ve araç konforundan en iyi şekilde yararlanmak adına marş taşağının sağlam ve çalışır durumda olması gerekir. Arıza ve benzer bir sorun ortaya çıktığında:

  • Marş dinamosu daha yavaş döner.
  • Araç geç çalışır ya da hiç çalışmaz.
  • Marş dalgalı şekilde çalışır.
  • Marş dinamosundan ses gelir.
  • Marş dinamo dişlisinden ıslık sesi gelir.
Bu belirtilere bakan sürücüler çok hızlı şekilde tedbir almalıdır. Aksi durumda aracın marş motorunun olumsuz etkilenmesi ve aracın hiç çalışmaması söz konusu olur.

Marş Taşağı Arızası Belirtileri

Marş Taşağı Neden Arızalanır?

Marş taşağı araçta bulunan tüm parçalar gibi belli bir ömre sahiptir. Aslında marş motorunda bulunan tüm parça ve bileşenlerin belli zamanlarda değişimi gereklidir. Değişim yapılmazsa sorunun daha da çok büyüme ihtimali artar. Kullanıma ve yıpranmaya bağlı olarak marş taşağının bitmesi söz konusudur. Biten ya da özelliğini kaybeden parçaların zamanında değişimini yapmak gerekir.

Marş Taşağı Neden Arızalanır?

Marş Taşağı Arızalanırsa Ne Yapmak Gerekir?

Marş taşağı sorunlu hale geldiğinde, bozulduğunda ve arızalandığında, parça değişimi ile çözüm oluşturmak mümkündür. Güven veren ve kaliteli hizmet sunan servisimiz, usta ekipleri ile her türlü parça tedarik ve değişiminde önemli adımlar atar. Garantili ve güven veren hizmetlerimiz aracımızın daha uzun ömürlü olmasına önemli derecede destek verir. Ekiplerimiz ve donanım kalitemiz sayesinde işlemlerimiz her zaman başarılı bir şekilde gerçekleşir. Servis altyapımız, modern istasyonlarımız, her türlü hizmetimizin yüksek kaliteli olmasına yardımcı olur. Tedarik ettiğimiz kaliteli parçaları başarılı bir montaj çalışmasıyla aracınıza monte ederiz. Böylelikle marş motorunun verimli çalışması ve aracınızın sorunsuz şekilde trafiğe çıkması mümkün olur.

Marş Taşağı Arızalanırsa Ne Yapmak Gerekir?
Hemen Ara Yol Tarifi
X